سونی امسال با معرفی Xperia Z همه را شگفت زده کرد و به دنبال این است که با فروش خوبی که این گوشی برای سونی به همراه خواهد آورد به روزهای سختی که با آن روبرو بوده پایان دهد، با گزارش‌هایی که رسیده به نظر می‌رسد سونی به این هدف خود نیز رسیده است.
در خبرها آمده که سونی توانسته در عرض 40 روزی که از ارائه این گوشی می‌گذرد 4.6 میلیون از این گوشی را به فروش برساند. این اعداد و ارقام را HK Silicon ارائه کرده است و باید به این نکته توجه کرد که این اعداد رسمی نیستند و سونی هنوز هیچ آماری ارائه نکرده است.
اندروید
برای اینکه شما را متوجه این موضوع کنیم که این فروش چه میزان می‌تواند خیره کننده باشد یک مقایسه بین فروش پرچمداران کمپانی‌ سامسونگ با آماری که اکنون برای فروش این گوشی ارائه شده انجام می‌دهیم. گلکسی اس 3 در عرض 2 ماه توانست 10 میلیون بفروشد با وجود اینکه که Xperia Z نتوانسته به این رقم دست پیدا کند، اما در مقایسه با گلکسی نوت 2 که در 2 ماه توانسته 5 میلیون بفروشد این رقم بسیار خوب است. با این اوصاف می‌بینیم که این رقم برای سونی بسیار خیره کننده است و مطمئنا در ماه‌های آینده این فروش بیشتر نیز خواهد شد. نظر شما چیست، آیا Xperia Z می‌تواند سونی را از این مشکلاتی که سونی با آن دست به گریبان است نجات دهد؟ منبع: hksilicon