از کاربردهای اساسی و محبوب طراحی سایت چه نزد کاربران و چه نزد صاحبان مشاغل , راه اندازی فروشگاه اینترنتی بشمار می آید.خرید آنلاین به سریعترین راه ممکن با امکان مشاهده کالاهای مختلف و مقایسه میان آنها , عدم نیاز به رفت و آمد تا محل خرید و صرفه جویی در هزینه مربوط به آن , تجمع دستهای از محصولات در محیطی قابل دسترس حتی توسط تلفن همراه در همه جا و… از دلایلی هستند که محبوبیت خرید اینترنتی را سبب شده اند.
اما چرا با این وجود , هنوز دستهای از افراد به این سبک از خرید بیاعتماد هستند؟

اعتمادسازی , نخستین گام در راه اندازی فروشگاه اینترنتی
هنوز دستهای از افراد با وجود مزایای یاد شده در بالا نسبت به این سبک نوین خرید بیاعتماد بوده و ترجیح میدهند تا کماکان سابق به صورت حضوری خرید خود را انجام دهند.از نقطه نظر آنها چون هنگام خرید لمس کالای مورد نظر میسر نیست , نمیتوان به خرید آن مطمئن بود , فارغ از این موضوع که پرداخت هزینه پیش از دریافت کالا خود توام با شک و تردید برای آنان است.


اندروید

بهطور حتم تصوری قوی در پشت این قضیه وجود دارد وگرنه هیچ کاربری از سهولت در خرید فراری نیست.
اما چگونه میتوان این اعتماد را بهوچود آورد؟


ذکر صریح نام و نشان فروشگاه

مدتی قبل در یکی از شبکههای اجتماعی به صفحهای برخورد کردم که لباسهای زمستانه باکیفیت و قیمت دار را به ازای مبلغ بسیار مناسبی بهفروش میرساند.اگرچه به خرید یکی از محصولات آنها مصمم شده بودم اما در نهایت تنها به یک دلیل از این خرید اینترنتی از طریق [فقط کاربران عضو و فعال قادر به مشاهده لینک ها هستند . ] منصرف شدم.
در این صفحه بهجز یک شماره تلفن اعتباری آن هم برای هماهنگی خرید و ارسال کالا هیچ نشانی دیگری پیدا نکردم! براستی قرار بود تا از کجا خرید کنم؟ آیا در نهایت کالا به دست من میرسید؟


اندروید

اینها سوالات متداولی است که در ذهن خود شما بهعنوان شخصی که برای اولین بار میخواهد خرید اینترنتی انجام دهد خطور کرده و کاملا بازدارنده است.

محل شرکت , تمامی شماره تلفنهای مخصوص ارتباط با مشتریان و در صورت داشتن چندین شعبه آدرس تمامی آنها را در قسمتی مانند ” تماس با ما ” ذکر کنید تا کاربر از ماهیت واقعی شما مطلع شود.شاید حتی ۱٪ از کاربران به آدرس ذکر شده مراجعه نکنند اما حس آرامش خاطری که از این طریق مییابند ارزشمند است.\


معرفی واضح فروشگاه و تاریخچه آن

مادامی که کاربران به ماهیت و وجودیت شما پی نبرند , از جلب اعتماد و درپی آن فروش اینترنتی خبری نیست!
با زبانی عامیانه تاریخچه راهاندازی وبسایت و اهداف آن را بیان کرده و مقاصد خود برای اعتمادسازی را بازگو کنید.حتی میتوانید گوشهای از زندگی شخصی و مرتبط با شغل خود را بیان کنید و شک نکنید که این کار علاوه بر اعتمادسازی , برقراری ارتباط میان کاربر و شما را به بهترین نحو ممکن میسر میسازد.
قسمت ” درباره ما ” در بیشتر وبسایتها بدین منظور استفاده میشود.

خدمات پس از فروش , مسئله این است!
رخ دادن مشکلی در مورد کالا خریداری شده , از ثانیهای پس از تحویل کالا گفته تا ۶ ماه بعد امری محتمل است.از جمله دلایلی که کاربران را به ارجحیت دادن خرید حضوری نسبت به خرید اینترنتی وا میدارد این است که در صورت بروز مشکلی در مورد محصول خریداری شده , میدانند تا باید به کجا مراجعه کنند.


اندروید

برنامهای ویژه برای خدمات پس از فروش خود داشته و آن را در قسمتی قابل مشاهده در [فقط کاربران عضو و فعال قادر به مشاهده لینک ها هستند . ] قرار دهید تا کاربران با کلیک بر روی آن وارد صفحهای که توضیحاتی جامع در مورد نحوه خدمات پس از فروش می دهد بشوند.


فراهمسازی امکان پرداخت در محل

تغییر دادن عادتی چندین و چندساله کمی زمانبر است.فردی که تاکنون پس از خرید کالا و گرفتن رسید آن اقدام به پرداخت هزینه میکرده , نسبت به واریز هزینه پیش از گرفتن محصول مردد است , ضمن اینکه تصور میکند چون مبلغ را پیشتر پرداخت کرده دیگر از تکریم وی و خدمات پس از فروش خبری نخواهد بود!
در حد امکان برای تحویل محصولات در شهرهایی که شعب شرکت شما وجود دارد امکان پرداخت در محل را فراهم کنید.

قرار دادن درگاه پرداخت بانکهای مختلف

دستهای از کاربران به بانک خود وابستگی و عقیده خاصی داشته و معامله با سایرین را برای خود قدغن کردهاند.برای رضایت این گروه از کاربران انگشت شمار , تا حد ممکن درگاه پرداخت بانک های مختلف را قرار دهید.