هوآوی دومین شرکت سازنده زیرساخت‌های تجهیزات مخابراتی در دنیا است، این شرکت اعلام کرده که در 5 سال آینده فروش این شرکت توسط گوشی‌های هوشمندش و بخش کامپیوتری ابری آن در حدود 10 درصد افزایش خواهد داشت.
این خبر را Guo Ping مدیر ارشد اجرایی هوآوی در حالی اعلام کرد که هوآوی مراسمی را برای اعلام افزایش سود 32 درصدی این شرکت در جنوب شهر شنژن چین برگزار کرده بود. به گفته Guo Ping سود خالص این شرکت در 2012، 15.4 میلیارد یوآن بوده و درآمد شرکت نیز 8 درصد افزایش داشته و به مبلغ 220.02 میلیارد یوآن رسیده است.
اندروید
اگر بخواهیم درآمد این شرکت را بر اساس منطقه‌ای که از آنجا کسب درآمد داشته بیان کنیم، باید بگوییم که 12.2 درصد این درآمد که برابر با 73.6 میلیارد یوآن می‌شود از چین بوده، 6.1 درصد درآمد از اروپا، خاورمیانه و آفزیقا، 7.2 درصد از منطقه آسیا و تنها 4.3 درصد این درآمد از بازار بزرگ آمریکا بوده است. اگرچه در منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا شاهد افزایش درآمد این شرکت بوده‌ایم اما در بعضی مناطق مانند آمریکا و استرالیا به علت موانع امنیت ملی و نگرانی های جاسوسی سایبری رشد چندانی مشاهده نمی‌شود. منبع: Reuters