به گفته زنجیره تامین تولید کنندگان تایوانی، مایکروسافت در سال 2015 جمعاً 6 میلیون تبلت سرفیس تولید کرده که این رقم حدود 50 درصد از سطح انتظارات شرکت بالاتر بوده است. تولید تبلت های سرفیس در سه ماهه چهارم سال 2015 به 2.5 میلیون دستگاه رسیده است و در طول این بازه که در ماه دسامبر به پایان رسید، تولید این دستگاه به لطف عرضه سرفیس پرو 4، رشد سالانه 29 درصدی را نشان می داد.

به گفته منابع، مایکروسافت به همراه زنجیره تامین خود با تمام قوا در حال کار بر روی توسعه مدل های جدید تبلت های سرفیس است که گفته می شود در نیمه دوم سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهند شد. شایعات دیگری نیز در مورد تولید سرفیس فون و احتمال عرضه همزمان آن با تبلت های سرفیس در گوشه و کنار فضای مجازی به چشم می خورد. در همین حین مایکروسافت دامنه SurfacePhone.com را تحت کنترل گرفته و این وب سایت هم اکنون کاربران را به وب سایت جهانی سرفیس مایکروسافت هدایت می کند.

در طول سه ماهه چهارم سال گذشته، آیپد پرو و سرفیس پرو 4 رقابت تنگاتنگی داشتند به طوری که 2 میلیون دستگاه آیپد پروی 12.9 اینچی اپل در این بازه فروخته شد و در رده اول قرار گرفت و پس از آن سرفیس پرو 4 با فروش 1.6 میلیون قطعه به رده دوم دست یافت. سرفیس پرو 4 در عرض این سه ماه توانست پله های ترقی را یکی یکی پشت سر بگذارد و فروش خوبی داشته باشد. در این سه ماهه، اپل توانست 24.5 درصد از سهم بازار جهانی تبلت ها را در اختیار بگیرد. این شرکت موفق به فروش 16.1 میلیون قطعه آیپد پرو در سه ماهه چهارم سال 2015 شد اما این رقم به نسبت آمار سال گذشته، با 25 درصد کاهش همراه بود. با این وجود مایکروسافت در بازه سه ماهه و حتی سالانه، جزو 5 شرکت برتر حوزه تبلت قرار نگرفت.