اوپرا مینی یکی از بهترین مرورگرهایی ست که هم اکنون در گوگل پلی وجود دارد. این مرورگر امروز یک بروزرسانی مهم دریافت کرده که قطعاً باعت بهبود تجربه جستجو در موبایل خواهد شد.

شاید بزرگ ترین خبری که می توان در مورد بروزرسانی اخیر اوپرا مینی ارایه کرد، بهبود پشتیبانی از زبان های مختلف در این مرورگر است. در نسخه های قبلی اوپرا مینی، زبان رابط کاربری بر اساس زبان اندروید تنظیم می شد. اکنون تیم اوپرا کاربران را قادر ساخته که از بین لیستی 90 تایی زبان های نصب شده بر روی این مرورگر را انتخاب کنند. گسترش تعداد زبان های ارایه شده به مردم سر تا سر جهان کمک می کند تا به راحتی و بسیار سریع تر از قبل در بین صفحات وب به جستجو بپردازند. بسیاری از کشورها مانند هند، اندونزی، نیجریه و آفریقای جنوبی شامل جمعیتی هستند که به چند زبان بومی مختلف صحبت می کنند. این افراد از این پس قادر خواهند بود که به جای جستجوی این زبان ها و انتخاب از بین آنها، بسیاری از زبان های رایج کشور خود را در بالای منوی تنظیمات مشاهده کنند و در اولین استفاده پس از دریافت نسخه بروزرسانی شده، زبان مورد نظر خود را انتخاب کنند.

این بروزرسانی علاوه بر پشتیبانی از طیف وسیعی از زبان های رایج دنیا، شامل دانلود منیجر بهبود یافته است و تیم اوپرا توانسته اند بسیاری از بهبودها و بهینه سازی های نرم افزاری را برای دستیابی به ثبات و سرعت بیشتر دانلود به این بخش اضافه کنند. علاوه بر این تغییرات بزرگ، اوپرا مینی هم اکنون مجهز به qr خوان است و کاربران می توانند کدهای qr را بدون خروج از اپلیکیشن اسکن کنند.