اگر شما نیز جزو آن دسته از جهان گردانی هستید که به بازدید از جاذبه های طبیعی مناطق مختلف جهان علاقه دارید اما مدت زیادی ست به این منطقه سفر نکرده اید و دلتنگ بازدید دوباره از این مجموعه خارق العاده هستید و یا تا کنون فرصت بازدید از مجموعه آبشارهای نیاگارا را به دست نیاورده اید و فقط تصاویر آن را در برنامه های تلویزیونی و عکس ها دیده اید، بهتر است هر چه سریع تر دست به کار شوید چرا که ایالت نیویورک قصد دارد جریان آب این آبشارها را به صورت موقت ببندد.

مجموعه آبشارهای نیاگارا که بالاترین سرعت جریان آب را در میان آبشارهای جهان دارند، قرار است به صورت موقت توسط دولت نیویورک متوقف شوند. گفته می شود که دولتمردان این شهر برای تعویض و تعمیر یک جفت پل که در سال های 1901 ساخته شده اند برنامه ریزی کرده اند. این پل ها مسیر دسترسی توریست ها به یک جزیره کوچک در نزدیکی آبشارها را فراهم می کردند اما برای تکمیل این پل ها، باید جلوی جریان آب نیاگارا به طور موقت گرفته شود تا پروژه هر چه سریعتر پیشرفت کند.

هنوز هیچ چیز به قطعیت نرسیده است اما کارکنان پارک ایالتی نیویورک در این هفته جلسه ای برگزار خواهند کرد تا در این مورد تصمیم بگیرند. البته این اولین باری نیست که جریان آب نیاگارا متوقف می شود، بلکه این آبشار یک بار دیگر در سال 1969 و در راستای تحقیقات محققین در مورد اثرات فرسایش نیز متوقف شده بود.
در نظر داشته باشید که این برنامه فقط به تصویب رسیده است و ممکن است اجرایی شدن آن سال ها طول بکشد. پس اگر قصد بازدید از جاذبه طبیعی بی نظیر را در سر دارید، بهتر است سفر خود را بر هم نزنید.