ویندوز 10 رفته رفته جای خود را در بین کاربران باز می کند و مایکروسافت نیز قصد دارد جدیدترین سیستم عامل خود را به مرور به پر کاربرد ترین سیستم عامل ساخته شده توسط خود تبدیل کند. در آخرین آمار ارائه شده توسط مایکروسافت بیش از 200 میلیون کاربر در حال استفاده از ویندوز 10 هستند و این آمار به صورت مداوم در حال افزایش است. اما تعدادی از کاربران این سیستم عامل مشکلی را گزارش کرده اند که بر اساس آن، پس از بروز رسانی به ویندوز 10 تعدادی از کلید های کیبورد لپ تاپ آنها از کار افتاده است. اگر شما هم به ویندوز 10 بروزرسانی کرده اید و با این مشکل مواجه شده اید در ادامه با ما همراه باشید.

با جست و جویی ساده در اینترنت متوجه شده ایم که اکثریت کاربرانی که با این مشکل مواجه شده اند از لپ تاپ های ایسوس استفاده می کرده اند. همچنین راهکارهای بسیار زیادی برای حل این مشکل پیشنهاد شده که از تغییر در تنظیمات داخلی ویندوز گرفته تا تغییر زبان اصلی مورد استفاده گسترده هستند. اما ساده ترین راه و در عین حال کاربردی ترین راه حل ممکن در این شرایط پاک کردن درایورهای پیش فرض مربوطه و بعد نصب کردن درایورهای جدید است.

برای این کار ابتدا در منوی استارت عبارت Device Manager را تایپ کرده و وارد این بخش از تنظیمات شوید (می توانید این کار را با کلیک راست کردن روی My Computer، انتخاب Properties و بعد انتخاب Device Manager از منوی سمت چپ هم انجام دهید). در پنجره باز شده بخش Keyboard را پیدا کرده و پس از کلیک بر روی آن، در زیر شاخه فرعی باز شده کلیک راست کرده و روی Uninstall کلیک کنید. پس از اتمام عملیات پاک کردن درایور قدیمی باید به وب سایت سازنده لپ تاپ مراجعه کرده و بر اساس مدل دستگاه، آخرین درایور کیبورد را پیدا کرده و دانلود کنید. در نهایت هم با نصب درایو و ریست کردن سیستم، مشاهده خواهید کرد که تمام کلید های کیبورد مجددا فعال شده و قابل استفاده هستند.