مایکروسافت به تازگی ورژن جدید هدست واقعیت مجازی خود یعنی هولولنز را در اختیار دولوپرها گذاشته تا آن‌ها بتوانند برای تست نرم‌افزارهای خود از آن استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند از قابلیت‌های جدید این هدست استفاده کنند و اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را برای آن نوشته و بر روی این محصول مایکروسافت امتحان کنند.

کارشناسان مایکروسافت در مورد مشخصات و امکانات ورژن جدید هولولنز نیز اطلاعاتی به کاربران ارائه کرده‌اند. در ویدئویی که به تازگی از کارکرد این دستگاه منتشر شده، یکی از کارشناسان مایکروسافت عنوان می‌کند که باتری هولولنز در حال استفاده از حداکثر امکانات، حدود 2.5 ساعت و در حالت استفاده معمولی، 5.5 ساعت دوام می‌آورد. آن‌ها اطلاعاتی در مورد تجربه کار با هولولنز نیز منتشر و عنوان کرده‌اند استفاده از هولولنز شبیه این است که شما در فاصله دو فوتی از چشمتان، به یک مانیتور 15 اینچی خیره شوید. مایکروسافت در حال پیشرفت دادن امکانات و قابلیت‌های هولولنز است. هم‌چنین تکنولوژی ساخت این دستگاه روز به‌روز پیشرفته‌تر می‌شود و به همین دلیل قیمت آن رو به کاهش است.

یکی دیگر از قابلیت‌های جالب هولولنز قابلیت اتصال دو یا چند دستگاه از آن به یکدیگر است. بدین ترتیب کاربران می‌توانند به صورت مشترک بازی کنند یا تصاویر را مشاهده نمایند. مدل مخصوص دولوپرهای هولولنز تا ماه دیگر با قیمت 3000 دلار در دسترس افراد علاقه‌مند خواهد بود.