همان طور که می دانید کمپانی با سابقه موتورولا پس از سال ها فعالیت در بخش ارتباطات و تلفن های همراه به گوگل فروخته شد و سپس بعد از گذشت مدت کوتاهی گوگل نیز در سال 2014 آن را به کمپانی لنوو واگذار کرد. ظاهرا حالا پس از گذشت تقریبا یک سال از انجام این معامله، لنوو قصد دارد آخرین باقی مانده ها از برند دوست داشتنی موتورولا را نیز حذف کند.

ریک اوسترلو، مدیر اجرایی موتورولا، در مصاحبه ای با CNET در خلال برگزاری نمایشگاه CES 2016 خبر حذف نام موتورولا را داده و عنوان کرده است که با تصمیم لنوو، از این پس تلفن های هوشمند ساخته شده تحت عنوان تلفن های هوشمند لنوو شناخته خواهند شد. اما شاید تنها نکته مثبت این باشد که همچنان از برند فرعی Moto و آرم و مشهور M در این دستگاه ها استفاده خواهد شد. لنوو تصمیم دارد این فرآیند را به تدریج صورت دهد و در عین حال در تنظیمات سازمانی همچنان از نام موتورولا استفاده خواهد کرد. در نتیجه می توان گفت از این پس دستگاه هایی مانند Moto 360 و Moto X احتمالا با نامی مانند Lenovo Moto X و Lenovo Moto 360 شناخته می شوند.

کمپانی موتورولا را باید به نوعی مختره تلفن های همراه آن هم در 40 سال قبل دانست. این شرکت در طول مدت فعالیت خود همیشه به عرضه محصولات با کیفیت مشهور بوده و در سال 2012 و پس از تحت تملک قرار گرفتن توسط گوگل نیز سری Moto X وارد بازارها شدند که در نوع خود دستگاه های بسیار محبوبی به شمار می رفتند. امیدواریم گفته مدیر اجرایی موتورولا صحیح باشد و همچنان شاهد حضور تلفن هایی با آن لوگوی M دیدنی در بازار باشیم. هر چند که نام موتورولا از روی دستگاه ها حذف شود، اما باز هم بسیاری از کاربران دستگاه های این شرکت را با همان نام موتورولا خواهند شناخت.