هواداران ویندوز موبایل در کنار هواداران سابق نوکیا و مایکروسافت کنونی روزهای جالبی در پیش رو دارند. مایکروسافت در نظر دارد تا در روز ششم ماه اکتبر و طی مراسمی از خط تولید جدیدش بهره برداری کند و پس از ماه‌ها بالاخره از دو اسمارت فون جدیدش یعنی لومیا 950 و 950 ایکس‌ال رونمایی نماید. البته در این مراسم Surface Pro 4 و Microsoft Band 2 نیز معرفی می‌شود. در کنار این محصولات لومیا 550 نیز به عنوان یک میان رده متوسط و البته خوش قیمت وارد بازار خواهد شد.
اما صبح امروز در گزارشی، مشخص شد که این کمپانی صاحب نام برنامه‌های جدیدی برای خود دارد و می‌خواهد که سال 2016 را با تفاوت‌های بیشتری نسبت به قبل آغاز کند. مایکروسافت هنوز به طور جدی، سبد محصولاتش در حوزه اسمارت‌فون را کامل نکرده و تصمیم دارد تا در برنامه‌ای جامع، هواداران را راضی کند. منابع خبری می‌گویند که این کمپانی آمریکایی در نظر دارد تا به زودی یک پرچم‌دار خوش قیمت و خاص را وارد بازار نماید.

مایکروسافت در نظر دارد تا یک جانشین خوب برای لومیا 830 را عرضه کند؛ اما با شرایط متفاوت. این تولید کننده بزرگ قصد دارد تغییراتی در بدنه این محصول به وجود آورده و آن را با یک طراحی خاص ترکیب کرده و بدنه آن را از فلز تولید کند. این انتخاب از سوی مایکروسافت، برای لومیاهایی که اکثرا پلاستیکی هستند، می‌تواند بسیار جذاب و جالب باشد و آن‌ها را وارد فاز جدیدی از تولیدات کند. شاید همین انتخاب، موفقیت دستگاه‌های بعدی مایکروسافت را تضمین کند.