بیست و سوم شهریور ماه بود که مایکروسافت دعوتنامه خود برای رویداد جدیدش را برای اصحاب رسانه و فعالان دنیای تکنولوژی ارسال نمود. در مراسم پیش روی شرکت مورد بحث که در سه شنبه هفته جاری برگزار خواهد شد، شاهد رونمایی از محصولات سخت افزاری جدیدی خواهیم بود که در سال اخیر اهالی ردموند سخت در حال توسعه آنها بوده اند. از کنار موبایل های متنوع و مجهز به ویندوز ۱۰ که رد شویم، یک محصول به نوعی دیگر خودنمایی می کند.

انتظار می رود که در چهاردهم مهرماه، مایکروسافت از سرفس پرو ۴ رونمایی به عمل آورد اما اکنون شایعه شده که این دستگاه به همراه نمایشگری از راه خواهد رسید که از حاشیه بسیار اندکی بهره می برد. گفته شده که حاشیه بسیار کم صفحه نمایش سرفس پرو ۴، یادآور نمایشگر اولترابوکی به نام xps 13 خواهد بود که در نمایشگاه ces 2015 معرفی شد.گویا این روزها شرکت های بزرگ سخت افزاری به این باور رسیده اند که حاشیه بسیار اندک در نمایشگر یک محصول، مشوق قدرتمندی برای خریداران به شمار می رود.

اکنون مشتریان گجت های جدید، به طور کلی تصور می کنند که در صورت وجود حاشیه اندک و یا عدم حضور آن در نمایشگر یک دستگاه، تکنولوژی های بکار رفته از سوی سازنده بسیار بالا بوده اند که چنین اتفاقی روی داده است و بر همین اساس برای خرید همان محصول ترغیب شده و آن را به رقبایش ترجیح می دهند.در گزارش جدید هم ذکر گشته که حاشیه نمایشگر سرفس پرو ۴ بسیار اندک خواهد بود و به طور کلی، صرفا حاشیه بخش پایینی دستگاه قابل توجه است. آنچه گفته شده، باز هم یادآور نوع طراحی xps 13 از دل است.

همچنین ادعا شده که مایکروسافت راهکاری نرم افزاری به نام «قاب هوشمند» را نیز برای سرفس پرو ۴ توسعه داده است. کاربرد قاب هوشمند چنین خواهد بود که در زمان استفاده از دستگاه به عنوان یک لپ تاپ، حاشیه نمایشگر همانیست که از سوی سازنده توسعه داده شده و اما زمانی که سرفس را به عنوان یک تبلت استفاده می کنید، قاب هوشمند فعال گشته و حاشیه های دیجیتالی به نمایشگر اضافه می شوند تا نحوه نگهداری آن در دست به شکلی ساده تر انجام شود.