سونی به‌تازگی یک بروزرسانی جدید برای دو تلفن‌هوشمند اکسپریا M2 و M2 Aqua منتشر کرده است. این بروزرسانی نسخه 5.1.1 اندروید لالی‌پاپ را به همراه دارد و کاربران این دو تلفن حالا می‌توانند طراحی Material design گوگل را تجربه کنند.

هر دو مدل اکسپریا M2 با نسخه 4.4.4 اندروید کیت‌کت راهی بازار شدند و امروز سونی نسخه 5.1.1 اندروید را برای این دو تلفن منتشر کرده است. علاوه بر رابط کاربری بهبود یافته، این نسخه از سیستم‌عامل اندروید، دست کاربران را بیش‌‌ از پیش برای شخصی‌سازی تلفن باز می‌گذارد. برای مثال کاربران می‌توانند بدون نیاز به استفاده از کلیدهای سخت‌افزاری بخش‌های مختلف صدای تلفن‌شان را کنترل کنند. از دیگر قابلیت‌های جدید این نسخه می‌توانیم به اضافه کردن اطلاعات و یادآوری قرارها بر روی تقویم اشاره کنیم. همچنین کاربران می‌توانند با استفاده از SmartWatch 3 سونی، از راه دور روی ثبت تصاویر سلفی با گوشی خود کنترل داشته باشند.

سونی اشاره کرده است که این بروزرسانی به‌صورت مرحله‌ مرحله برای کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت و ممکن است همین حالا همه تلفن‌ها نتوانند آن را دریافت کنند. زمانی که این اتفاق بیفتد، نسخه فریم‌ور تلفن اکسپریا M2 و اکسپریا M2 Aqua شما به نسخه 18.6.A.0.175 ارتقا خواهد یافت.