ابتدا قرار بر این بود که iOS 9 به همراه watchOS در کنار هم برای محصولات اپل منتشر شوند اما به نظر می رسد وجود یک باگ کوچک، باعث شده تا اپل عرضه نسخه جدید پلتفرم نرم افزاری ساعت خود را با اندکی تاخیر مواجه سازد.در هر صورت، شب گذشته این شرکت نسخه جدید پلتفرم نرم افزاری ساعت خود را منتشر کرد و اکنون کاربران اپل واچ می توانند با دریافت رایگان آن، این محصول را بروز رسانی کنند.

اپل اکنون چند ویژگی جالب را به ساعت هوشمند خود افزوده که از قابل توجه ترین آنها، می توان به استفاده از اپلیکیشن های بومی شخص ثالث، بدون نیاز به آیفون اشاره کرد. بروز رسانی که امروز به دست کاربران رسیده، چند ماه قبل و در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی اپل ملقب به WWDC رونمایی شد و در این مدت، توسعه دهندگان قادر بوده اند تا ملزومات کار را آماده کرده و اکنون نسخه نهایی اپلیکیشن های خود را نیز به فروشگاه اپل واچ بیاورند.

تا پیش از این، چنین بود که در اصل اپلیکیشن روی آیفون اجرا می شد و سپس دستوراتی، برای اپل واچ ارسال می شدند که این پروسه، باعث می شد کاربر با تاخیراتی در مشاهده نتایج نهایی مواجه گردد. اکنون ولی اپلیکیشن ها به شکل مستقیم در خود اپل واچ اجرا می شوند و دیگر نیازی به انتظار برای عمکرد آیفون و سپس ارسال اطلاعات به آن نیست. از طرف دیگر، این نسخه دارای واچ فیس های تازه به همراه ارتقاهایی در خصوص سیری و نقشه ها خواهد بود.