بسم الله الرحمن الرحیممعمولا بعد از معرفی یک محصول مهم، IHS iSupply با انجام تحقیقات برروی دستگاه مورد نظر، هزینه ساخت تقریبی آن را منتشر می کند. حال نوبت به اسمارت فون Galaxy S4 سامسونگ رسیده تا هزینه تولید آن مشخص شود. این شرکت معتقد است که مجموع هزینه کلیه قطعات و بخش های نسخه +HSPA این اسمارت فون ۲۳۶ دلار می باشد و وقتی هزینه تولید را هم به آن اضافه کنیم، مبلغی معادل ۲۴۴ دلار می شود.
با توجه به این مبلغ، مشخص می شود که هزینه ساخت این اسمارت فون حدود ۱۵ درصد بیش از گلکسی اس ۳ می باشد یعنی مبلغی برابر با ۳۰.۴۰ دلار. یکی از دلائل این افزایش هزینه مربوط به صفحه نمایش فول اچ دی استفاده شده در آن است. البته هزینه های دیگری چون استفاده از پردازنده جدید اکسینوس ۵ اکتا و سنسورهای اضافی قرار داده شده در آن نیز باعث افزایش هزینه تولید آن شده است.

اندروید

همانطور که در جدول هم مشاهده می کنید، صفحه نمایش جدید فول اچ دی **** آمولد Galaxy S4 قیمتی حدود ۷۵ دلار دارد که ۱۰ دلار بیش از صفحه نمایش ۷۲۰p سوپرآمولد Galaxy S III می باشد. IHS iSuppli تخمین می زند که چیپ ست جدید Exynos 5410 Octa حدود ۳۰ دلار هزینه برای این شرکت داشته است که حدود دو برابر هزینه ای می باشد که بابت چیپ ست Exynos 4410 در گلکسی اس ۳ پرداخت شده است (۱۷.۵۰ دلار).
هزینه قطعات نسخه LTE از اسمارت فون Samsung Galaxy S4 نیز ۳ دلار ارزان تر از نسخه +HSPA است. یکی دیگر از دلائل تفاوت قیمت آن مربوط به استفاده این نسخه از تراشه اسنپ دراگون ۶۰۰ می باشد.
نکته جالب دیگر در بخش دوربین است که با توجه به استفاده این اسمارت فون از دو دوربین ۱۳ و ۲ مگاپیکسلی، هزینه اضافه شده نسبت به گلکسی اس ۳ که از دو دوربین ۸ و ۱.۹ مگاپیکسلی استفاده می کند تنها ۱ دلار می باشد. این اسمارت فون قرار است در ماه آوریل روانه بازار شود.