اچ‌تی‌سی Aero اسمارت فونی است که گفته می‌شود در اواخر امسال عرضه خواهد شد و البته اولین محصولی است که از پردازنده ده هسته‌ای مدیاتک Helio X20 استفاده خواهد کرد. چندی پیش اطلاعاتی منتشر شد که بر اساس آن‌ها گفته می‌شد اچ‌تی‌سی Aero نام دیگری خواهد شد و اچ‌تی‌سی A9 نامیده خواهد شد ولی این اطلاعات نیز تنها در حد شایعه بودند و چند تصویر نیز منتشر شد که شباهت این اسمارت فون به آی‌فون 6 را نشان می‌دادند و پست پروفایل کاربری eveleaks@ تاحدودی تاییدیه‌ای بر نام اچ‌تی‌سی A9 بود.
در کنار پردازنده ده هسته‌ای، این اسمارت فون از یک نمایشگر QHD بهره خواهد برد که وضوح 2560 در 1440 پیکسل را ارایه می‌دهد و 4 گیگابایت نیز حافظه رم این اسمارت فون را یاری خواهد کرد. البته گفته می‌شود که دوربین پشتی این اسمارت فون از عکاسی خام (RAW) نیز پشتیبانی می‌کند و قیمتی هم که انتظار می‌رود این محصول داشته باشد بین 500 تا 600 دلار است.
گفته می‌شود که این اسمارت فون جدید اچ‌تی‌سی در آمریکا توسط AT&T عرضه خواهد شد اما فعلا زمان آن معلوم نیست. البته در سمت دیگر ماجرا نیز مدیاتک اعلام کرده است که هیچ اسمارت فونی پیش از سال 2016 از پردازنده Helio X20 استفاده نخواهد کرد. اما هرچه که باشد انتظار داریم اچ‌تی‌سی A9 در اواخر سال جاری میلادی و یا اوایل سال آینده معرفی شود.