به دنبال نتایج ضعیف کمپانی سونی در بخش موبایل ، شایعات بسیاری مبنی بر احتمال فروش این قسمت از سونی به گوش می رسید.از آنجا که سونی پیش از این سابقه فروش بخش کامپیوتر های VAIO خود را داشته است ، احتمال فروش بخش موبایل این شرکت نیز تقویت می شد.اما Hiroki Totoki، مدیر عامل بخش موبایل سونی، این خبر را در مصاحبه‌ی خود با خبرگزاری Arabian Business اعلام کرد که این کمپانی هیچ وقت قصد فروش این بخش را ندارد.
از سال گذشته و از وقتی که Totoki وارد بخش موبایل سونی شد به نظر می‌رسد تغییراتی در حال وقوع است. این تغییرات را می‌توان از سردرگمی سونی با معرفی پرچمدار جدید متوجه شد. سونی در ابتدا اکسپریا Z4 را فقط مخصوص ژاپن و چین عرضه کرد و سپس اکسپریا Z3 پلاس را وارد بازار جهانی کرد. بر طبق جدیدترین شایعات شاید یکی از بهترین‌های سونی را در سپتامبر امسال با معرفی اکسپریا Z5 شاهد باشیم.
حالا مدیر جدید بخش موبایل سونی قصد دارد این بخش را با تغییر و تحولاتی مواجه سازد. کاهش هزینه‌های این بخش تا ۳۰ درصد و افزایش سود تا ۲۰ درصد از مهم‌ترین هدف Totoki تا پایان سال ۲۰۱۶ می‌باشد. به گفته‌ی Totoki، سال ۲۰۱۵ برای بخش موبایل سونی سالی است که باید با انقلابی جدید همراه شود. آن‌ها قصد دارند در این سال تغییرات جدی را در این بخش وارد کنند و سپس سال ۲۰۱۶ را با سوددهی بیشتری آغاز کنند.
رقابت با کمپانی‌های بزرگی مثل سامسونگ و اپل برای سونی کار بسیار سختی خواهد بود. اگر اکسپریا Z5 بتواند با عملکردی مثبت وارد بازار شود، شاید بتوان برای بخش موبایل سونی در سال‌های آینده شانسی را قائل بود. نظر شما چیست؟‌ آیا سونی می‌تواند رقابت خود را با دیگر کمپانی‌های مطرح در بازار بهتر کند؟

منبع : techspot