ویژگی Undo Send که به مدت شش سال به صورت آزمایشی مورد استفاده کاربران بود، بالاخره به تنظیمات اصلی نسخه وب جیمیل اضافه شد. این قابلیت یکی از بهترین خصوصیات Gmail به شمار می رود. اندروید
اگر تاکنون از این قابلیت استفاده نکرده اید، جای تعجبی ندارد. چون این ویژگی در قسمت Gmail Labs بود و باید به صورت دستی فعال می شد، اما اکنون به صورت پیش فرض برای شما فعال خواهد بود. همه ما بارها شده است که ایمیلی را به صورت ناخواسته ارسال کرده ایم یا مقصد ایمیل را به اشتباه، تعیین کرده ایم. در آن لحظات تنها خواسته ما این بوده که ای کاش می توانستیم، ارسال انجام شده را خنثی کنیم. این موقعیت برای موارد کاری حساس و مهم، بسیار ناخوشایندتر از بقیه بوده است. Undo Send از سال 2009 به صورت آزمایشی برای کاربران در دسترس بود و امکان انصراف از ارسال ایمیل تا 5 ثانیه وجود داشت. از همان موقع، کاربران زیادی از این قابلیت استقبال کردند و در جیمیل استفاده زیادی از این ویژگی می شد. به محض کلیک بر روی Send، پنجره کوچکی در بالای صفحه ظاهر می شد که به مدت 5 ثانیه، امکان Undo کردن ارسال را به کاربر می داد. اگر شما از قبل از این قابلیت استفاده می کردید، تنظیمات جیمیل برای شما تغییر نخواهد کرد. اگر می خواهید برای اولین بار از ویژگی Undo Send استفاده کنید، می توانید به مسیر Setting › General مراجعه کنید. Undo Send اکنون به شما امکان این را می دهد که 5، 10،20 و یا 30 ثانیه پس ازکلیک روی Send، از ارسال ایمیل انصراف دهید.
اندروید
گوگل هنوز در مورد وجود این ویژگی در اپلیکیشن جیمیل iOS و یا اندروید خبری نداده است ولی حدود یک ماه پیش اپلیکیشنی به نام Inbox را عرضه کرده که Undo Send را پشتیبانی می کند. به نظر این اپلیکیشن آزمایشی، در آینده جایگزین Gmail خواهد شد و گوگل به تدریج ویژگی های جالبی در این نرم افزار پیاده سازی می کند.