براساس گزارش بلومبرگ، گوگل مشغول ساخت نوعی مچبند تناسب اندام با گرید پزشکی است که علاوه بر اندازه گیری علائم حیاتی شامل ضربان قلب، نبض و دمای پوست به صورت دقیقه ای، می توان اطلاعات پیرامونی نظیر میزان شدت نور خورشید را هم اندازه بگیرد.این مچبند توسط واحد گوگل اکس (همان آزمایشگاه مخفی اهالی مانتین ویو که پروژه های مطرحی چون گلس، لون و اتومبیل های خودران را در کارنامه خود دارد) در حال توسعه است.

دستگاه یاد شده در اختیار کاربران عادی قرار نخواهد گرفت و در عوض شرکت سازنده در نظر دارد که آن را در آزمایشات بالینی مورد استفاده قرار داده و برای بیماران تجویز نماید. با این کار، گوگل، دنبال کردن وضعیت سلامت بیماران در زمان هایی که خارج از بیمارستان حضور دارند را برای پزشکان آسان تر می کند. لازم به ذکر است که دستگاه های ساخته شده برای مشتریان عادی دارای دقت با گرید پزشکی نیستند و نمی توان به اطلاعات به دست آمده از آنها اعتماد کرد.

اپل هم در تلاش است تا با ارائه ResearchKit (پلتفرم اختصاصی آن برای آزمایشات پزشکی) مشکلی مشابه را حل نماید اما تفاوت راهکارهای ارائه شده از سوی این دو شرکت در آن است که اپلیکیشن های HealthKit برای هر فردی که آیفون داشته باشد قابل استفاده خواهند بود.

ناگفته نماند که گوگل اکس پروژه های پزشکی متعددی را در دست انجام دارد. در سال ۲۰۱۴ میلادی، این شرکت اعلام کرد که آزمایشگاه مذکور مشغول ساخت نوعی لنز چشمی است که می تواند سطح گلوکز خون بیماران دیابتی را اندازه گیری کند. در ژانویه امسال نیز مشخص شد که اهالی مانتین ویو در حال همکاری با شرکت های تولید کننده دارو برای تحقیق در مورد بیماری MS است.