در سال 2008 اعلام شد بازی DOOM4 در مرحله ساخت است و مدتی بعد و در سال 2011 بتسدا اعلام کرد که پروژه ساخت بازی از نو اجرا می‌شود و حالا پس از سال‌ها انتظار نسخه بعدی بازی Doom با نام Doom4 در کنفرانس E3 معرفی شد؛ داستان این بازی به نسخه‌های قبلی مربوط می‌شود و البته از این نظر، پیشرفت‌های خوبی در آن دیده خواهد شد. طبق پیش بینی‌ها، قرار است که Doom4 برای پلت‌فرم‌های مختلف عرضه شود.

به گفته سازنده، این بازی در مورد هیولاهای شیطانی، اسلحه‌های فوق‌العاده و گیم‌پلی سریع و فوق‌العاده است. محیط بازی در سیاره مریخ بوده و اکثر اتفاقات در محیط‌های بسته رخ می‌دهد. در دیگر بخش بازی، منوی تعویض سلاح‌ها مانند بازی‌هایی مثل GTA V است که در زمانی معین می‌توانید سلاح را انتخاب کنید و این امر بر جذابیت بازی افزده است.

یکی از نکته‌های خوب Doom4 این است که علاوه بر بخش تک نفره، گیمرها می‌توانند به صورت چند نفره نیز به بازی آن بپردازند که این موضوع با توجه به محیط بازی که سراسر درگیری است، برای خیلی‌ها خبر خوشحال کننده‌ای به شمار می‌رود. همچنین در محیط بازی شما قادر به ویرایش و اضافه کردن برخی از وسایل خواهید بود.

نسخه‌ بتای این بازی در اواخر این هفته رونمایی می‌شود و از بهار سال 2016 نیز برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر در دسترس خواهد بود. در کل باید انتظار استقبال خوبی را از این بازی داشت.