پیش از این و از کمپانی‌هایی چون اچ‌تی‌سی، اسمارت فون‌های مجهز به دو دوربین را دیده‌ایم. مثلا در اچ‌تی‌سی وان ام 8 دوربین دوم باعث می‌شد که عکس‌های گرفته شده دارای عمق شده و کاربر بتواند پس از عکاسی نقطه‌ای را که می‌خواهد روی آن فوکوس داشته باشد، تعیین کند.اما این فناوری چندان هم موفق نبود. با این وجود زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که اپل و سامسونگ هم می‌خواهند از آن استفاده کنند.

طبق شایعات این دو کمپانی بزرگ درصدد هستند که اسمارت فون‌هایی مجهز به دو دوربین را روانه بازار کنند. در واقع آنها می‌خواهند با بکارگیری درست این فن‌آوری عمق عکس‌های گرفته شده را افزایش دهند و رنگ و روشنایی آنها را ارتقا بخشند و شکست اچ‌تی‌سی را به پیروزی تبدیل کنند.اما بکار گیری دو دوربین احتمالا منجر به ضخیم‌تر شدن بدنه خواهد شد، چیزی که اپل اصلا دوست ندارد اسمارت فون‌هایش به آن دچار شوند. دو ماه گذشته مشخص شد که اپل کمپانی فناوری دوربین لینکس را خریداری کرده است.

این خرید باعث می‌شود که اپل بتواند محصولاتش را به دوربین‌هایی مجهز کند که با کیفیت dslrها عکس می‌گیرند.چیزی که مشخص است به زودی شاهد یک اسمارت فون از اپل یا سامسونگ با دو دوربین خواهیم بود.