پاک کردن اطلاعات کش (cache) برای کاربران سافاری در آی‌فون و آی‌پد می‌تواند از جهات بسیاری مفید باشد. اگر شما جدیدا به سمت آی‌فون مهاجرت کرده باشید به احتمال زیاد شیوه پاک کردن فایل‌های کش را نمی‌دانید. اما نگران نباشید، از طریق مراحلی که در این مقاله آورده شده است می‌توانید اقدام به پاک سازی فایل‌های کش خود نمایید.
البته توجه کنید که پاک کردن کش مرورگر در آی‌فون و یا آی‌پد باعث می‌شود که تمام اطلاعاتی که وب‌سایت‌های مختلف بر روی دستگاه شما دخیره کرده‌اند از بین برود و این به معنای آزاد شدن بخشی از حافظه داخلی دستگاه شماست. گفتنی است که اگر شما از چند وب‌سایت سنگین استفاده می‌کنید، پاک کردن فایل کش باعث خواهد شد که چند صد مگابایت حافظه داخلی بیشتر را در اختیار بگیرید.

نکته دوم در خصوص پاک کردن فایل کش این است که با این اقدام بسیاری از ارور‌های مرورگر خود را نیز برطرف خواهید کرد و به همین دلیل بسیاری از سرویس‌های مرورگری اینترنت به کاربران خود پیشنهاد می‌دهند که برای رفع مشکلات اقدام به پاک سازی کش نمایند. توضیحات دیگر کافی‌ست و بهتر است که به سراغ آموزش برویم:

برای شروع از طریق آی‌فون و یا آی‌پد خود وارد بخش تنظیمات شوید.
به پایین صفحه اسکرول کنید تا گزینه Safari را مشاهده نمایید، اکنون وارد این قسمت شوید.
به پایین صفحه بروید و با انتخاب گزینه Clear History and Website Data کش مرورگر خود را پاک سازی کنید.

اکنون فایل‌های کش مرورگر شما حذف شده است و می‌توانید تجربه بهتری از آی‌فون خود داشته باشید. البته این آموزش یک نکته بسیار بدیهی برای کاربران حرفه‌ای است اما می‌تواند شروعی بسیار خوب برای افرادی باشد که اخیرا وارد دنیای iOS شده‌اند.