در یک گزارش جدید که به تازگی از سوی بلومبرگ منتشر شده است گفته شده که مایکروسافت ممکن است پیشنهادی برای خرید بخشی از سهام Here Maps نوکیا داشته باشد. البته واحد نقشه برداری این شرکت فنلاندی به جز مایکروسافت پیشنهادهای خرید خوب دیگری نیز دارد.
اندروید

بلومبرگ به نقل از یک منبع ناشناس گزارش داد که شرکت اوبر تکنولوژی که پیش تر شایعه شده بود پیشنهادی 3 میلیارد دلاری برای خرید بخش Here Maps نوکیا داده است، اکنون با همکاری شرکت های Baidu و Apax Partners بصورت مشترک پیشنهاد خرید دیگری ارائه کرده است.

گروه دیگری که تمایل به خرید Here Maps نوکیا دارند شرکت China's Tencent Holdings Ltd، NavInfo Co و شرکت سوئدی EQT Partners AB هستند که گفته می شود پیشنهاد آنها برابر با 4 میلیارد دلار خواهد بود. همچنین شرکت مایکروسافت نیز پیشنهادی برای خرید بخشی از این واحد (به عنوان سهام دار جز) ارائه کرده است. در همین حال سه شرکت آمریکایی دیگر به نام های Hellman & Friedman و Silver Lake Management و Thoma Bravo نیز به دنبال خرید Here Maps نوکیا هستند.

در این گزارش به گروهی از شرکت های خودرو سازی آلمانی همچون Audi AG، BMW AG و Daimler AG هم اشاره شده است که برای خرید Here Maps از خود علاقه نشان داده اند. علاوه بر اینها گفته می شود که شرکت های اپل، فیسبوک و علی بابا نیز در این مناقصه حضور خواهند داشت. بلومبرگ می گوید که مناقصه نهایی بر سر خرید واحد Here Maps نوکیا تا دو هفته دیگر برگزار خواهد شد.

سرویس نقشه نوکیا که با نام Here Maps شناخته می شود قدمت بسیاری دارد و از زمانی که این شرکت گوشی هایی با سیستم عامل سیمبیان ارائه می داد این سرویس را در اختیار کاربران خود می گذاشت. در بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ این سرویس با نام OVI Maps شناخته می شد و از سال ۲۰۱۱ به بعد نام آن به Here Maps تغییر پیدا کرد. هم اکنون Here Maps نوکیا برای پلتفرم های اندروید و آی او اس و ویندوز فون نیز اپلیکیشن دارد و کاربران بسیاری در سرتاسر جهان در حال استفاده از آن هستند.