توسعه ویندوز 10 تا بحال پایان نیافته است، اما از آنجایی که مایکروسافت احتمال عرضه این سیستم عامل را در تابستان پیش رو را مطرح کرده است، روز به روز به لحظه عرضه آن نزدیک می شویم. در همین حال یک افشاگر اینترنتی، زمان آماده شدن ویندوز 10 را روز 22 ژوئن (31 تیر) خوانده است.
اندروید
روز گذشته مایکروسافت از نسخه های مختلف ویندوز 10 پرده باشد اما تا این لحظه از ارائه هرگونه جزئیاتی نسبت به قیمت گذاری و زمان عرضه آن، امتناع کرده است. اکنون یک افشاگر روسی با نام مستعار WZor، ادعا می کند که مایکروسافت روز 22 ژوئن را نظر گرفته است. در در تاریخ مورد اشاره، مایکروسافت در نظر دارد تا نسخه RTM را در اختیار شرکای خود قرار دهد. اواخر ژوئیه یا اوایل آگوست ویندوز 10 در دسترس خواهد بود
درباره زمان در دسترس بودن عمومی، چندین شایعه مختلف و تا حدی متفاوت وجود دارد، اما همه آنها بر سر اواخر ماه ژوئیه و یا اوایل آگوست اتفاق دارند. برای نمونه یکی از این شایعه ها ادعا می کند که ویندوز 10 در روز 29 ژوئیه عرضه می شود که با زمان افشا شده از سوی مدیر عامل AMD کاملاً همخوانی دارد. اگر زمان ارائه شده از سوی افشاگر روسی درست باشد؛ یک هفته زمان کافی برای عرضه عمومی پس از ارسال نسخه RTM برای شرکا، به نظر نمی رسد. با این حال این واقعیت را روشن می سازد که مایکروسافت نخست نسخه نهایی ویندوز 10 را در اختیار کاربران نسخه آزمایشی که در برنامه insider شرکت داشته اند، خواهد گذاشت. عرضه در ماه آگوست نیز ممکن به نظر می رسد، اما برکسی پوشیده نیست که مایکروسافت تمایل دارد تا ویندوز 10 را در سریعترین زمان ممکن عرضه کند. تمایل زیاد مایکروسافت نه تنها از روی فاصله گرفتن سریعتر از ویندوز 8، بلکه به فراهم کردن فرصت کافی برای سازندگان کامپیوتر و برای آماده سازی محصولات مجهز به ویندوز 10 در فصل بازگشایی مدارس هم بر می گردد. در پایان فراموش نکنید که همه اینها شایعه ای بیش نیستند و باید منتظر بیانیه رسمی مایکروسافت ماند.