تصادفات رانندگی وتلفات جانی ومالی بسیارزیاد حاصله از آن مسئله مهمی در یک منطقه حتی در یک دولت محسوب می شود هرچند با وضع قوانین و مقررارت سنگین این آمار ناامید کننده کاهش پیدا کرده است، اماهمچنان تعداد ارقامی که سالانه درباره مرگ و میرناشی از تصادفات مطرح می شود بیشتر از چیزی است که انتظار می رود.
اخیرا شرکت بی.ام.و طرحی راجب رانندگی اسوده تر وکاهش تصادفات ارائه داد.

در سال های اخیر، گجت و فناوری های متنوعی برای تسهیل رانندگی تولید و عرضه شده اند اما اکنون کمپانی bmw از فناوری جدیدی برای رانندگی و کاهش تصادفات خبر داده است.
این محصول با نام «عینک واقعیت» وارد بازار شد، این عینک دید هوشمند و بیشتری از محیط اطراف را در اختیار کاربران قرار می دهد تا نه تنها آمار تصادفات را کاهش دهد بلکه به حفظ جان راننده نیز بپردازد. از قابلیت های این عینک میتوان به مواردی مانند نمایش سرعت اتومبیل، سرعت مجاز، هشدارهای نصب شده در جاده ها و… را نام برد که روی صفحه نمایش اسمارت فون یا تبلت ظاهر می شوند. در زمانی که پیامی برای راننده ارسال می شود، این عینک به صورت شفاهی پیام را برای راننده می خواند تا مبادا راننده برای لحظه ای چشمانش از مسیر منحرف شود.

ازدیگرویژگی هایی که می توان برای این عینک نام برد، کمک به راننده برای پاک کردن بهتر و آسوده تر و همچنین به راننده اجازه می دهد، موانع یا عابرین پیاده ای که شاید دیده نشوند را مشاهده کند.