براساس اطلاعاتی که از سوی موسسه تحقیقاتی و مشاوره اطلس منتشر شده، همزمان با عرضه دو تلفن هوشمند گلکسی S6 و گلکسی S6 Edge از هفته دوم این ماه، افتی اندک در فروش آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس در کره جنوبی رخ داد.

جنگ جونگ نایب رئیس این شرکت تحقیقاتی اظهار داشت: «افت فروش آیفون امری کاملا طبیعی است چراکه از زمان عرضه آن حدودا ۶ ماه می گذرد اما با در نظر داشتن کاهش اندکی که اطلس از آن سخن می گوید، مطمئن هستیم که مدیران عالی رتبه کوپرتینو حتی زحمت این را هم به خود نمی دهند که برای بار دوم به این اطلاعات نگاه کنند.»

افتی که پس از عرضه دو پرچمدار سامسونگ در میزان فروش آیفون مشاهده شد برابر با ۴٫۷ درصد بود و اگر این رقم بیشترین کاهش هفته به هفته در میزان فروش این تلفن هوشمند به شمار می رفت، قطعا باعث نگرانی مدیران اپل می شد.

اما داده هایی که به تازگی توسط این موسسه تحقیقاتی منتشر شده، کاهشی بیشتر از ۲۴ درصد را در فروش دو مدل جدید آیفون از آخرین هفته در ماه مارس تا هفته نخست ماه آوریل نشان می دهد.

در آخرین هفته منتهی به ماه آوریل فروش آیفون افتی ۱۵ درصدی را تجربه کرد و در هر صورت کاهش کمتری در زمان عرضه پرچمداران سامسونگ در میزان فروش این تلفن هوشمند مشاهده شد.