نزدیک شدن به روزهای پایانی نمایشگاه MWC و کاهش شور و حال روزهای اولیه، فرصت مناسبی است تا بتوانیم به پرچم دارهای معرفی شده در این نمایشگاه نگاهی دقیق تر داشته باشیم. امروز اسمارت فون پرچم دار Galaxy S6 در بنچمارک GeekBench مورد ارزیابی قرار گرفت تا بتوانیم پردازنده Exynos 7420 آن را با پردازنده های قدرتمند دیگر یعنی Snapdragon 810 و A8 که به ترتیب در اسمارت فون های پرچم دار HTC One M9 و iPhone 6 حضور دارند مقایسه کنیم.

اندروید
همانطور که اطلاع دارید بنچمارک GeekBench پردازنده ها را از دو طریق مورد ارزیابی قرار می دهد. این ارزیابی یک بار به صورت عملکرد تک هسته ای و یک بار هم به صورت عملکرد چند هسته ای سنجیده می شود. تراشه هشت هسته ای Exynos 7420 سبب شده است که پرچم دار جدید سامسونگ، Galaxy S6، در صدر جدول نتایج عملکرد چند هسته ای قرار بگیرید. اما در بررسی های انجام شده بر روی عملکرد یک هسته ای این تراشه ها، چیپست A8 اپل توانست با کسب امتیاز 1626 بالاتر از Exynos 7420 و Snapdragon 810 قرار بگیرد.
نتایج این بررسی را می توانید در تصاویر زیر ببینید اما بابت عملکرد هر کدام از این سه تراشه نگران نباشید، چرا که در حال حاضر هرکدام از آنها قدرت کافی برای اجرای همه برنامه ها و بازی های موجود را دارند و این اعداد و ارقام تنها با هدف انجام یک مقایسه نسبی بین عملکرد آنها محاسبه شده است.
اندروید
اندروید