اندروید

مراسم HTC تنها به معرفی One اختصاص داشت و خبری از همکاری با اوبونتو نشد. صفر شدن شمارشگر سایت HTC با پایان مراسم این شرکت همراه بود و صفر شدن شمارشگر اوبونتو، با معرفی سیستم عامل لمسی اوبونتو برای تبلت ها.


رابط کاربری اوبونتو برای تبلت ها مشابه رابط اوبونتو برای تلفن های هوشمند است و هدف کانونیکال از معرفی آن، ایجاد همگرایی بین دستگاه ها است. همگرایی به این معنا که چنانچه تلفن یا تبلت اوبونتویی خود را به تلویزیون وصل کنید، به همان رابط کاربری و برنامه هایی دسترسی بیابید که بر روی کامپیوتر اوبونتویی نیز وجود دارند.

اندروید

با وجود اینکه نمای کلی سیستم عامل شبیه نسخه دسکتاپ آن است ولی کانونیکال یک حالت چندوظیفگی (multitasking) متأثر از آنچه در ویندوز 8 دیده می شود (یعنی پنجره های کنار هم) نیز به سیستم عامل افزوده که Side Stage نام دارد و به کاربران امکان می دهد که اپلیکیشن ها را در یک حالت شبیه تلفن (phone mode) در پنجره کوچک کناری باز کنند؛ تقریباً شبیه ویژگی Snap View در ویندوز 8 با این تفاوت که نسخه مخصوص نرم افزار برای تلفن، در نمای کوچک عمودی در کنار به نمایش در می آید.


همانند اوبونتو برای تلفن های هوشمند، کانونیکال هنوز آماده معرفی شرکای سخت افزاری برای نسخه تبلت نیز نیست و قرار است ورژن اولیه اوبونتوی لمسی برای تبلت ها را روی نکسوس 7 و نکسوس 10 به توسعه دهندگان ارائه کند. البته این سیستم عامل بر روی دستگاه هایی از 6 تا 20 اینچ قابل اجرا خواهد بود.
برای آشنایی بیشتر با این سیستم عامل یک ویدیو منتشر شده است که در [فقط کاربران عضو و فعال قادر به مشاهده لینک ها هستند . ] Ubuntu قابل مشاهده می باشد.