به تازگی گروهی از محققان کره ای موفق به ساخت وسیله ای شده‌اند که می‌تواند با استفاده از گرمای بدن انسان انرژی الکتریکی تولید نماید.

"موسسه علوم و فناوری پیشرفته کره" یا به اختصار KAIST توانسته است یک ژنراتور ترموالکتریک پوشیدنی با بازدهی بالا طراحی کند که می‌تواند دنیای گجت های پوشیدنی را دگرگون نماید. هرچند این ژنراتور تا مرحله تولید راه بسیار طولانی در پیش دارد اما پیشرفتی قابل توجه محسوب می‌شود.
بسیاری از گجت های پوشیدنی امروزی به اندازه کافی باتری دارند، ولی چیزی که حتی آن‌ها را بهتر خواهد کرد، این خواهد بود که این ابزار ها هرگز به شارژ کردن نیاز نداشته باشند تا هنگامی که به آن‌ها نیاز داریم دیگر با اخطار باتری مواجه نشویم.

اندروید

جالب است که بدانید، ژنراتور های ترموالکتریکی که با مواد غیر آلی کار می‌کنند نظیر این مورد، در مقایسه با ژنراتورهایی که از مواد آلی استفاده می‌کنند توان خروجی بیشتری دارند، در مقابل ابعاد بزرگ‌تر ژنراتورهایی که از مواد آلی استفاده می‌کنند همواره فاکتوری بوده که استفاده از آن‌ها را در دستگاه‌هایی نظیر گجت های پوشیدنی ناممکن می‌ساخته.


اندروید

ساخت این ژنراتور جدید که هم توانایی تولید انرژی الکتریکی بالایی دارد و هم ابعاد بسیار کوچکی دارد، در واقع حرکتی انقلابی در تولید نسل جدیدی از گجت های پوشیدنی هوشمند می‌باشد. بکارگیری پشم شیشه در این ژنراتور، خود باعث کاهش هدر رفتن انرژی گرمایی خواهد بود. تیم سازنده این ژنراتور، گستره کاربرد آن را فراتر از گجت های هوشمند می‌داند و اعلام کرده اند که در آینده می‌توان از این فناوری در اتومبیل‌ها، کارخانه ها، هواپیما ها و وسایل دیگر استفاده نمود.

منبع : PHYS.ORG