هر روز خبری جدید و سندی جالب از دادگاه اپل و سامسونگ به بیرون درز پیدا می‌کند. یکی از موارد جالبی که هفته‌ی گذشته در دادگاه این دو ارائه شد، سندی داخلی از شرکت گوگل بود تا پای این شرکت نیز به نوعی به دعوای آنها باز شود.

[فقط کاربران عضو و فعال قادر به مشاهده لینک ها هستند . ]

این سند که با نام Android Project Software Functional Requirements آماده شده بود، نشان می‌دهد که اندروید قبل از ارائه آیفون در سال 2006 به چه شکل بوده است. این سند در آن زمان به سازندگان سخت افزارها ارائه می‌شد تا بتوانند سخت افزارهایی سازگار با سیستم عامل جدید گوگل طراحی کنند.
طبق این سند اندروید در آن زمان سیستم عاملی بر مبنای لینوکس 2.6 بود و از صفحه‌نمایش‌های لمسی نیز پشتیبانی نمی‌کرد. در قسمتی از این سند آمده است: «صفحه نمایش لمسی پشتیبانی نخواهد شد. این سیستم عامل با صفحه کلیدهای امروزی دکمه‌ای سازگاری دارد، هرچند اساساً هیچ چیزی نمی‌تواند مانع توسعه‌ی این محصول برای پشتیبانی از صفحه‌های لمسی در آینده باشد.»
از دیگر نکات ذکر شده در این سند استفاده گوگل از فرمت FAT 32 مایکروسافت است؛ حرکتی که بعدها مایکروسافت با گرفتن هزینه‌هایی در قبال ارائه لایسنس آن به سازندگان سخت افزار، اشتباه بودنش آشکار شد.
در عین حال اندروید در تعدادی از ویژگی‌ها از جمله پشتیبانی از ویجت‌ها و نرم‌افزارهای موسوم به Third Party (سازنده هایی غیر از گوگل) خصوصیات نسخه‌ی اولیه را حفظ کرده است.

منبع : Recode