نوکیا در مجموع در دنیای موبایلی اوضاع نا به سامانی دارد و یک کمپانی رو به نزول است، اما در این اوضاع یک خبر خوب برای نوکیا در آمریکا به گوش رسیده است. بر طبق گزارشی از Firm Counterpoint نوکیا به جایگاه چهارم در میدان رقابت کمپانی‌های موبایلی تبدیل شده است، این جایگاه مربوط به سه ماهه سوم 2013 است. این کمپانی در رده چهارم با 4.4 درصد سهم از بازار قرار دارد.
در جلوی نوکیا، ال جی با 8.6 درصد از سهام بازار آمریکا ایستاده است، اما نکته جالب اینجا است که اپل و ساموسونگ که در رتبه‌های اول و دوم ایستاده‌اند با فاصله بسیار زیادی از رقبایی که در پشت سر آن‌ها هستند ایساتده‌اند این دو کمپانی فاصله‌ای 30 درصدی با رقیبان خود دارند. همانطور که مشاهده می‌کنید اپل با 33.7 درصد از سهام بازار آمریکا در رتبه اول و سامسونگ با 33.6 درصد در رتبه دوم قرار دارد.
اندروید
گذشته از تمام این آمار و ارقام کمپانی‌ها خبر بد برای مایکروسافت این است که ویندوزفون تنها 2 درصد از سهام بازار دنیا را در اختیار خود دارد اما نوکیا با همکاری مایکروسافت در حال تجربه یک وضعیت مناسب تر هستند و رو به جلو حرکت می‌کنند، نوکیا در سه ماهه سوم توانسته است 1.4 میلیون لومیا را در امریکا به فروش برساند که بیشتر این فروش متعلق به لومیا 520 است. منبع: The Next Web