می‌دانیم که اپل و سامسونگ در حال حاضر بزرگترین کمپانی‌های موبایل سازی دنیا هستند و تسلط کاملی را بر دنیای موبایل دارند اما موسسه تحقیقاتی IDC ابراز کرده است که سلطه این دو شرکت در حال پایان است.

IDC اعلام کرده است که سهم این دو کمپانی از دنیای موبایل نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

از تعداد 237.9 میلیون گوشی که در سه ماهه دوم به فروش رفته است سهم سامسونگ 72.4 میلیون یا 30.4 درصد بوده است. تعداد گوشی فروخته شده در سه ماه دوم امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است اما با این وجود سهم سامسونگ از 32.2 درصد در سال گذشته به 30.4 درصد در امسال تنزل پیدا کرده است. با کاهش سهم سامسونگ سهم ال جی و لنوو افزایش داشته است.


اندروید

ال جی در سه ماهه دوم توانسته 12.1 میلیون گوشی را به فروش برساند که این میزان سهمی برابر 5.1 درصد را نصیب ال جی کرده است. درهمین راستا لنوو نیز 11.3 میلیون گوشی را به فروش رسانده است و سهمی برابر 4.7 درصد به دست آورده است.

اما موضوع برای اپل نیز به همین صورت پیشرفته است. سهم اپل در سه ماهه دوم 2013 از بازار گوشی موبایل 13.1 درصد بوده است که نسبت به سال گذشته که اپل سهمی 16.6 درصدی را تجربه کرده بود کاهش پیدا کرده است.


اندروید


به نظر می‌آید زنگ خطر برای اپل و سامسونگ به صدا درآمده است به خصوص که این دو کمپانی از فروش موبایل‌های خود سود کلانی را به دست می‌آورند.

منیع: thenextweb - idc